З 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів



Державна екологічна інспекція Столичного округу повідомляє, що з 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Нерестова заборона запроваджується для створення сприятливих умов для нересту.

ривалість заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів визначена відповідно до законодавства:

  • на Київському та Канівському водосховищах – з 1 квітня до 10 червня;
  • на всіх інших річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня;
  • у придаткових водах – з 1 квітня до 30 червня.

 Нагадуємо рибалкам, що в цей період дозволено здійснювати виключно любительське рибальство: використання гачкових знарядь лову з не більше ніж двома гачками на рибалку або спінінга з однією штучною приманкою з берега на дозволених ділянках водних об'єктів.

Здійснення любительського рибальства дозволено тільки в межах добової норми вилову (до 3 кг + трофей), у мінімально дозволених для вилову розмірах водних біоресурсів (за винятком видів, занесених до Червоної книги України), а також дозволеними способами.

 У період нересту забороняється вилов водних біоресурсів на нерестовищах, у тому числі з берега. З переліком меж нерестовищ у 2025 році, затверджених наказом Київського рибоохоронного патруля від 26.03.2025 № 94, можна ознайомитися за посиланням: 🔗 https://kv.darg.gov.ua/files/13/03.26.2025.001.pdf

Також заборонено пересування транспортних засобів або моторних суден у заборонених місцях, на нерестовищах (за винятком встановлених суднових ходів), за винятком суден, що використовуються рибоохоронними та іншими уповноваженими органами.

 Під час нересту також заборонено здійснення промислового вилову водних біоресурсів особам, які мають дозволи на спеціальне використання водних біоресурсів.

Нагадуємо, що до 31 березня 2025 року на водоймах Києва та Київської області триває заборона на вилов щуки через її нерест. Також діє заборона на вилов раків у водосховищах з 15 грудня по 30 червня у Київському та Канівському водосховищах.

Для водних об'єктів на території природно-заповідного фонду період нересту визначається згідно з їхніми правилами.

Відповідальність за порушення правил:

  • За порушення правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність – від попередження до штрафу від 34 до 170 грн.
  • За грубі порушення (використання вибухових речовин, отруйних засобів, електроструму, сіткових знарядь лову тощо) – штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь лову та незаконно добутих водних живих ресурсів.
  •  За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ.

Також нараховується розмір завданої шкоди за кожну незаконно виловлену рибину:

  • Щука – 3 468 гривень
  • ️ Окунь – 3 162 гривень
  • ️ Лящ – 1 649 гривень
  •  Лин – 1 598 гривень
  • ️ Карась сріблястий – 1 581 гривня

 На водних об'єктах природно-заповідного фонду сума штрафів значно вища.

Державна екологічна інспекція Столичного округу нагадує про необхідність дотримання природоохоронного законодавства та повідомляє, що у нерестовий період спільно з рибоохоронним патрулем, поліцією та громадськими інспекторами буде посилено контроль за охороною водних біоресурсів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці